Brawn Vettel’in tutkusunu takdir etti

Formula 1’in yeni direktörü Ross Brawn, Sebastian Vettel’in Bakü’de yaptığı hareketin kesinlikle yanlış olduğunu, ama tutkusunu da takdir ettiğini ifade etti.

Brawn Vettel’in tutkusunu takdir etti Formula1

Hamilton ile yaşadığı olayın ardından 10 saniye dur/kalk cezası alan Alman pilot, buna rağmen kafalığında sorun yaşayıp pite giren Mercedes pilotunun önünde yarışa dönmüş ve damalı bayrağı da 4.sırada geçmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Brawn şöyle konuştu.

“Sebastian hiç yapmaması gereken bir hamlede bulundu ve bunun yüzünden de cezalandırıldı.

“Bu tepki kesinlikle yoğun tutku ve adrenalinden ötürü ortaya çıktı. Tabii ki bu doğru bir şey yaptığı anlamına gelmez. 

“Olaya rağmen hala Lewis ve Sebastian arasında büyük bir saygı olduğunu düşünüyorum. Sadece bir olayda geçmişteki güzel ilişkinin yok olacağına inanmıyorum. 

“Bu tarz rekabetlere ihtiyacımız olsa da bir yerde kırmızı çizgi var ve pilotlar bunu aşmamalı. Sebastian’ın da olaydan sonra sakinleştiğinde hatalı olduğunu düşündüğüne inanıyorum. Umarım bu tarz temasları bir daha görmeyiz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.