Button: Bakü’de olanlar geride kalmalı

Formula 1’in eski dünya şampiyonu pilotu Jenson Button, Bakü’deki yarışın çok heyecanlı olduğunu ve bununla hatırlanıp diğer tatsız olayın unutulması gerektiğini ifade etti.

Button: Bakü’de olanlar geride kalmalı Formula1

Hamilton ile Vettel arasında artan gerilimle birlikte Formula 1 dünyasındaki neredeyse herkes konuyla ilgili yorum yaparken, önce Fernando Alonso, sonrasında da Jenson Button bu konunun artık kapatılması gerektiğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Button şöyle konuştu.

“Azerbaycan’da çok heyecanlı bir yarış izledik. İnsanlar bunu tekrar tekrar izlemek isteyebilir.

“Buradaki sıkıntı herkesin Lewis ile Sebastian arasındaki olaya takılması. Evet, Vettel çok aptalca bir şey yaptı, ama bunun cezasını çekti ve artık bu konunun kapanması gerekiyor.

“İki dominant pilot arasında sene sonuna kadar tatlı bir mücadele beklemek çok yanlış olurdu. İşler bir yerde kızışacaktı ve şampiyona asıl şimdi başlıyor. Bundan sonraki yarışlarda neler olacağını göreceğiz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.