Grosjean: Sorunları çözmede ayarlar çok önemli

Romain Grosjean yaşadıkları fren sorunlarına çözüm bulmak için ayarlarda daha özgüvenli olmaları gerektiğini ifade etti.

Grosjean: Sorunları çözmede ayarlar çok önemli Formula1

Geçen seneden bu yana frenler konusunda sorun yaşayan Haas takımında özellikle Fransız pilotun aracı bu konuda çok sıkıntı çekmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Grosjean şöyle konuştu. 

"Umuyorum ki ilerleyen yarışlarda aracımız virajlarda daha iyi olacaktır.

"Ayarlar konusunda da bazı değişiklikler yapıp frenleri daha iyi çalıştırmalıyız. Eğer bu problem üzerine biraz daha düşer ve cesur kararlar alabilirsek her şey daha iyi hale gelebilir.

"Her lastik kilitlenmesinde araçtaki his daha da azalıyor ve geri dönülmez bir noktaya geliyordu. Yarışlarda hız olarak iddialı olsak da yaşanan bu sorunlardan dolayı bazı önemli puanları kaçırdık. 

"Önümüzdeki yarışlarda daha iyi ayarlar seçip aracı sorunlardan uzak tutmaya çalışacağız. Umarım sorunsuz yarışlarımızın sayısı artar."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.