Hamilton: Britanya Gp’si takvimde kalmalı

Lewis Hamilton 2019’dan sonra geleceği belirsiz olan Britanya Gp’sinin Formula 1 için önemli olduğunu ve takvimde kalması gerektiğini söyledi.

Hamilton: Britanya Gp’si takvimde kalmalı Formula1

Kendi ülkesindeki yarışı sezonun en önemli olayı olarak nitelendiren İngiliz pilot, bir ayrılık olması durumda Formula 1’in bundan kötü etkilenebileceğini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan 3 kez dünya şampiyonu pilot şöyle konuştu.

“Britanya Gp’si ile ilgili bazı gelişmeler olması gerekiyor. Bana göre orası sezonun en önemli yarışına ev sahipliği yapıyor.

“Konum olarak harika bir yerde ve gelen seyirciler harika bir destek veriyorlar. Her sene gelen kişi sayısı daha da artıyor ve bu ilgi de sporu daha iyi yerlere götürecektir.

“Britanya her zaman motor sporlarının en önemli ülkelerinden birisi olmuştur ve böyle kalması için bazı çalışmalar yapılması gerekiyor. Böyle önemli bir yerin takvimden çıkarılması hiç güzel olmaz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.