Steiner: Fren sorunu sürüş tarzından kaynaklanıyor

Guenther Steiner, geçen senede bu yan frenlerde sorun yaşayan Romain Grosjean’ın sürüş tarzının çok agresif olduğunu ifade etti.

Steiner: Fren sorunu sürüş tarzından kaynaklanıyor Formula1

Neredeyse her yarışta telsizden frenler hakkında şikayette bulunan Fransız pilot, son Bakü Gp’sinde de yine konuyla ilgili şikayetlerde bulunmuştu.

Fren sorunu hakkında açıklamalarda bulunan Steiner şöyle konuştu.

“Romain çok geç fren yapıyor ve sürüş tarzı da Kevin’e göre biraz daha agresif. Bu yüzden yarışlarda onun daha çok sorun yaşadığını görüyoruz.

“Ben pilot değilim bu yüzden onların yarış sırasında tam olarak neler hissettiklerini bilmiyorum. Benim işim verileri kontrol etmek ve takımın bu sorunları çözmesinde yol göstermek. Kevin’in fren konusunda biraz daha iyi olduğunu düşünüyorum.

“Yine de kimsenin sürüş tarzını değiştirmeye çalışmayacağız. İki tane kaliteli pilotumuz var ve ikisinden de en fazla şekilde verim almaya çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.