Villeneuve: Stroll’ün F1 başlangıcı hala acınası

Eski Kanadalı Formula 1 pilotu Jacque Villeneuve, vatandaşı Lance stroll’ü eleştirmeye devam ediyor.

Villeneuve: Stroll’ün F1 başlangıcı hala acınası Formula1

Kendi evinde ilk puanlarını alan ve sadece 1 yarış sonra Bakü’de tarihin podyuma çıkan en genç çaylak pilotu olmaya başaran Stroll, yine de Villeneuve’den geçer not alamadı.

Genç pilotla ilgili açıklamalarda bulunan Villeneuve şöyle konuştu.

“Her zaman söyledim ve söylemeye de devam edeceğim, Lance’in Kanada’ya kadar olan performansı acınasıydı.

“Yine de buraya gelene kadar sıkı çalışmasıyla birlikte her şeyi başardı ve bundan sonra da yanışını yapabileceğini düşünüyorum. Bazen de yeteri kadar hızlı olmadığında bunu kabul etmeniz gerekir. Felipe’den neredeyse 1 saniye yavaşken bile insanlar onun çok iyi olduğunu söylüyordu.

“Montreal’de şansının da yardımıyla puan almayı başardı. Öndekiler sorun yaşadı ve bu da onun işine geldi.

“Bakü’deki performansına diyecek bir şeyim yok. Gayet iyiydi, ama hala iki yarış öncesinde yaptıkları oldukça kötü. Bunu değiştiremeyiz.

“Zamanında Max’i de eleştiriyorduk, ama o kendisine harika bir pilot haline getirdi. Lance’den de umutluyum. Daha iyi olacağına inanıyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.