Palmer: İşler Bakü’den daha kötü olamaz

Renault pilotu Jolyon Palmer Bakü’de çok kötü bir hafta sonu geçirdiğini ve işlerin kendisi adına daha kötüye gidemeyeceğini dile getirdi.

Palmer: İşler Bakü’den daha kötü olamaz Formula1

Tüm hafta sonu boyunca yaklaşık 30 tur atabilen Britanyalı pilot, 2018’de Renault koltuğunda yer almak için puanlar almak zorunda olduğunun da farkında.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Palmer şöyle konuştu.

“Yarışa tüm aksiliklere rağmen güzel başladım ve birkaç sora yükselmeye başardım. İlk 10 tur güzeldi, ama sonrasında işler tekrar kötüleşmeye başlamıştı.

“Avusturya Gp’si öncesinde kendime olan güvenim yerinde. Burayı biliyorum ve yarışması oldukça keyifli bir pist. Araca da uyan bir pist ve ilk antremanlardan itibaren elimden geleni yapmaya çalışacağım.

“Sezona kötü bir başlangıç yaptığımın farkındayım ve bu da üstümde biraz baskı yaratıyor. Takıma puanlar kazandırmak istiyorum. Bunun için biraz şanslı olmam gerekiyor.

“Sorun yaşamayacağım bir hafta sonunda puan için önemli bir şansım olduğuna inanıyorum. Umarım işler istediğim gibi gider.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.