Taffin: Dayanıklılık sorunları üzerinde durmalıyız

Renault’nun motordan sorumlu direktörü Remi Taffin, takımın motor konusunda dayanıklılık sorunları üzerinde durması gerektiğini ifade etti.

Taffin: Dayanıklılık sorunları üzerinde durmalıyız Formula1

Son olarak Bakü Gp’sinde Palmer’ın bütün hafta sonu motor sorunu nedeniyle boşa giderken, Red Bull pilotu Verstappen de motorunda çıkan bir arızadan dolayı yarışa veda etmek zorunda kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Taffin şöyle konuştu.

“Motordaki parçaların dayanıklı olması için gerekirse yeni üreticilerle konuşmalıyız. Geride kalan yarışlarda bazı önemli puanları kaçırdık. Bunlar sene sonunda bize büyük bir gelire mal olabilir.

“Aynı zamanda motor verdiğimiz takımlarda da dayanıklılık sorunların yaşanması bizim açımızdan çok kötü gözüküyor. Diğer takımları da yarı yolda bırakmamalıyız. Bu konu üzerinde kapsamlı bir çalışma yaparak sorunların tekrarlanmamasına özen göstereceğiz.

“Bakü’de hız konusunda biraz daha iyiydik ve küçük küçük güncelleştirmelerle daha iyi olmaya çalışacağız. Çok büyük bir motor güncellemesi beklemiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.