Kubica: F1’e dönme ihtimalim %80-90

Eski Formula 1 pilotu Robert Kubica son yaptığı açıklamalarla Formula 1 severleri oldukça heyecanlandırmayı başardı.

Kubica: F1’e dönme ihtimalim %80-90 Formula1

Son olarak Goodwood hız festivalinde araca çeken Polonyalı pilot, 2011’de yaptığı ralli kazasından sonra Formula 1’de hiçbir yarışta yarışmamıştı.

Testlerin ardından kafasındaki endişelerin gittiğini belirten Kubica şu açıklamalarda bulundu.

“Formula 1’de yarışmak istiyorum. Açıkçası bunu daha fazla saklamanın manası yok. Kendimi %100 hazır hissediyorum ve umarım tekrar bu şansı elde edebilirim.

“Kafamda daha önceden beni rahatsız eden endişelerin yaklaşık %80’ini giderdim ve artık neden kendime bir şans vermeyeyim diye düşünüyorum. 

“Tabii ki biri beni arayıp hafta sonunda yarışacağımı söylese bunu kesinlikle yapamam. Şu an bu yeterliliğe sahip değilim, ama bundan sonra kendimi hazır tutmak için çalışacağım. Eğer gelecek sezon için kapımı çalarlarsa bunu düşünmek isterim.

“Erken bir karar verip risk almak istemiyorum. Sakin şekilde olacakları bekleyeceğim. Benim adıma Formula 1’de tekrar yarışmak çok heyecan verici olurdu.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.