Hamilton: Bottas yeni sözleşmeyi hak ediyor

Lewis Hamilton, takım arkadaşı Valtteri Bottas’ın bu sezon gösterdiği performansla 2018 için sözleşmeyi hak ettiğini söyledi.

Hamilton: Bottas yeni sözleşmeyi hak ediyor Formula1

Geride kalan 8 yarış yarışta 1 kez pole pozisyonu elde eden ve 1 kez de yarış kazanan Fin pilot, takımlar şampiyonasını da 3.sırada götürüyor.

Takım arkadaşı hakkında açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Bence Valtteri sene başından bu yana çok iyi işler yaptı ve Mercedes ailesinde uzun bir gelecek hal ediyor. Burada her şey harika şekilde ilerliyor ve kesinlikle büyük bir aile gibi hissettiğimizi söylemeliyim.

“Henüz ilk yılında olmasına rağmen takıma çok kısa sürede adapte oldu ve ilk 5 yarış geçemden pole pozisyonu elde edip kazanmayı başarmıştı. Böyle bir şeyi herkesin yapabileceğini düşünmüyorum.

“Zamanla çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Her yarışta performansı artıyor. Bence 2018’de de takımda kalmaya devam etmeli.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.