Volvo'dan radikal çevreci hamle

Otomotiv sektörünün önemli aktörlerinden olan Volvo, 2019 yılı itibariyle tamamıyla çevre dostu üretime geçeceğini bildirdi.

Volvo'dan radikal çevreci hamle Oto-Haber

Bu kapsamda sadece hibrit ve elektrikli üretim başlatacağını duyuran şirket, içten yanmalı araç üretimini de kademeli olarak durduracak.

Haber ile ilgili videomuzu aşağıdaki linklimizi tıklayarak izleyebilirsiniz.

http://www.turkf1.com/Vd-634-VIDEOVolvo-Cars-to-go-all-electric-by-2019.html

İsveç merkezli otomobil üreticisi, bu tarihten önceki içten yakımlı motor üretimininse devam edeceğini bildirdi.

Öte yandan Volvo’nun bağlı bulunduğu Çinli Zhejiang Geely çatı şirketi, 2019 – 2021 için piyasaya sürülecek beş yeni modelin üçünün Volvo, ikisinin de Polestar olacağını ve bütün modellerin tamamıyla elektrikli üretim olacağını kaydetti.

Üretim merkezleri Avrupa ve Çin’in dışında ABD’de de bulunan Volvo’nun tüm ürünleri dünya genelinde aynı çevreci özelliklere sahip olacak.

Volvo’yu 2010 yışında Ford’dan satın alan Çinli Zhejiang Geely firması, Çin iç piyasasına yönelik küçük boy elektrikli aracını 2019’da piyasaya süreceğini açıkladı.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, WEC, FIA,

 

Hakan Suat Sezer

Hakan Suat Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Otomobil sektöründe 30 yıldan fazla hizmet vermiş olan gerek satış, gerek satış sonrasındaki tecrübesi ile duayen konumunda bulunan Hakan Sezer hem hobi hemde hala sektörü takip etme amacıyla sitemizde editörlük ve yayın kordinatörlüğü görevinde bulunmaktadır.