Carey: Biraz drama kimseye zarar vermez

F1 başkanı Chase Carey, son Bakü Gp’sinde olanlardan rahatsız olmadığını dile getirdi.

Carey: Biraz drama kimseye zarar vermez Formula1

Sebastan Vettel ile Lewis Hamilton arasında Azerbaycan Gp’sinde gerilim artmış ve yarışın ardından da bu konu sıkça gündeme gelmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Carey şöyle konuştu.

“Pist üstünde her zaman bu tarz olaylar yaşanıyor. Belki Bakü’dekilerin seviyesi biraz daha yüksekti, ama bu kadar drama kimseye zarar vermez.

“Umarım bu F1’deki heyecanının ve aksiyonun her zaman üst düzeyde olduğunun bir göstergesi olur. Bu tarz olaylardan dolayı birilerine büyük cezalar vermek doğru değil.”

Niki Lauda da konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Vettel’in hatasını görmemesinden dolayı onu suçladığını ifade etmişti. Alman pilotun dün özür dilemesinin ardından konuşan Lauda, artık sorun kalmadığını belirtti.

“Sebastian ilk başta hatasını kabul etmemişti ve bu yüzden onu haksız bulmuştum. Şimdi özür diledi ve bu konu bizim için kapandı.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.