Force India: Ocon’un daha fazla tecrübeye ihtiyacı var

Kanada Gp’sinde Force India pilotları arasında başlayan gerilim Bakü’deki temas ile birlikte devam etmiş ve ikili sorunları arkalarında bıraktıklarını belirtmişti.

Force India: Ocon’un daha fazla tecrübeye ihtiyacı var Formula1

Muhtemel bir podyumu ve hatta yarış galibiyetini kaçıran Force India’da son olayların ardından takım içinde bir toplantı yapılarak pilotlar arasındaki sorunun çözülmesi sağlandı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Szafnauer şöyle konuştu.

“Kanada’da olanlar gayet normaldi ve bunlarla ilgili bir sorunumuz yok, ama Bakü’de olanlar Esteban’ın tecrübe eksikliğinden kaynaklandı.

“Daha çok genç ve bu tür hatalar yapması normal. Zamanla kendisini geliştirecektir, onun yeteneğinden hiç şüphemiz olmadı.

“Sadece öğrenme sürecini tamamlaması gerekiyor. Nico 100 yarışın üstünde piste çıkmış bir pilottu ve Esteban daha 20 yarış tamamlamadı. 

“Bakü’de olanları bir pilot gözünden baktığımızda anlayabiliyorum. İkisi de pozisyonunu kaybetmek istemedi, ama Ocon çok agresif bir tutum sergiledi.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.