Webber: Pilotlar motor cezası almamalı

Eski Formula 1 pilotu Mark Webber, üreticilerin hatası yüzünden pilotların grid cezası almasının doğru olmadığını söyledi.

Webber: Pilotlar motor cezası almamalı Formula1

Bu sezon özellikle McLaren-Honda pilotları konuyla ilgili çok sıkıntı yaşarken, neredeyse her hafta sonunda Alonso veya Vandoorne’dan en az biri ceza almak zorunda kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Webber şöyle konuştu.

“Ben pilotun kendisiyle ilgili olmayan bir konu yüzünden ceza almasını doğru bulmuyorum. Fren diskinden çıkan bir sporun yüzünden pilotun gridin gerisine düşmesi çok saçma.

“Bu seyircilerin de spora kötü bakmasına neden oluyor. Sıralama turlarında sevdikleri pilotu yukarılarda görenler, bir gün sonra gridin tamamen değiştiğini görüyor ve bunu kabul edemiyorlar. Ben de onlarla aynı fikirdeyim.

“Formula 1 büyük bir şov olmasına rağmen pilotlar ellerinde olmayan şeyler yüzünden cezalandırılıyor. Umarım buna daha uygun bir çözüm bulunabilir ve pilotlar daha fazla ceza almaz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.