Alonso yeni motordan çok bir şey beklemiyor

Fernando Alonso Honda’nın Avusturya’da güncelleştirilmiş motorla yarışacak olmasına rağmen çok büyük bir beklentiye girmediğini ifade etti.

Alonso yeni motordan çok bir şey beklemiyor Formula1

İspanyol pilot Bakü’de muhteşem bir yarış çıkarmış ve 18.sırada start almasına rağmen tecrübesiyle birlikte yarışı 9.sırada tamamlayarak sezonun ilk puanlarını elde etmişti.

Motor güncellemesi hakkında konuşan Alonso şu açıklamalarda bulundu.

“Honda son üç sezondur gece gündüz çalışıyor. Açıkçası bizim motorla ilgili şu an konuşmamız mantıklı değil. Teoride bazı sayılar söyleniyor, ama bunu anca araca geçtikten sonra anlayabiliriz.

“Bakü’de motor ile ilgili bir adım atıldı ve az da olsa bir gelişme kaydettik, ama bu yarışları ilk 5’te bitireceğimiz anlamına gelmiyor. Hala rakiplerimizin çok gerisindeyiz ve gerçekçi bir adım atmak için daha fazlasına ihtiyacımız var.

“Red Bull Ring, Bakü ve Kanada’ya göre bize daha uygun bir pist. Çok uzun düzlükleri yok. Elimizden geldiğince zorlayarak aracı ilk 10 içine yerleştirmeye çalışacağız.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.