Ricciardo: Vettel’in Bakü’deki davranışı kişiliğinden kaynaklanıyor

Sebastian Vettel’in Red Bull’dan eski takım arkadaşı Daniel Ricciardo, Alman pilotun Bakü’de Hamilton’a gösterdiği tepkinin kişiliğinden kaynaklandığını dile getirdi.

Ricciardo: Vettel’in Bakü’deki davranışı kişiliğinden kaynaklanıyor Formula1

Vettel’in özür dilemesiyle birlikte iki pilotun da konuyu gerilerinde bıraktıklarını söylemesine rağmen Ricciardo bir sonraki olaya kadar beklemeleri gerektiğini ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Red Bull pilotu şöyle konuştu.

“Sebastian çok rekabetçi bir karaktere sahip ve Bakü’de olanların da tam olarak bu yüzden ortaya çıktığını düşünüyorum.

“Bunu telsiz konuşmalarından da anlayabilirsiniz. Ne diyeceğini düşünmeden konuşuyor ve Bakü Gp’sinde de muhtemelen yaptığı hareketi planlamadan, sonuçlarını düşünmeden gerçekleştirdi.

“Her şey çok hızlı gelişti ve o an o da hatasının farkına varamadı. En azından sonrasında özür diledi ve ikili olayları arkasında bıraktı, şimdilik. Ben bunun uzun vadede bu şekilde devam edeceğini düşünmüyorum. Pist üstünde tekrar karşı karşıya gelecekler ve o zaman işler yine kızışacaktır.

“Biz de her yarış daha iyi duruma geliyoruz ve artık galibiyet mücadelesine girmek istiyoruz. Bu iki pilotun arasına girerek işleri daha karmaşık hale getirmek için elimizden geleni yapacağız.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.