Hamilton: Aramızdaki saygı devam ediyor

Lewis Hamilton Bakü Gp’sinde sorun yaşadıkları Sebastian Vettel ile artık her şeyi geride bıraktıklarını ve saygı içinde mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

Hamilton: Aramızdaki saygı devam ediyor Formula1

Hamilton’a bilerek çarpan Vettel’e yarış içinde 10 saniye dur/kalk cezası verilmiş, yarış sonrasında yapılan incelemelerden sonra ise daha fazlasına gerek olmadığında karar kılınmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Aramızdaki saygının ilerleyen yarışlarda da devam edeceğinden şüphe yok. Bu olayı yaşadık ve artık geride kaldı.

“Yine de verilen cezanın yeterli olduğunu düşünmüyorum. Böyle bir davranışa sadece 10 saniye dur/kalk cezası gelmesi doğru değil. Bu sonraki olaylar için güzel bir örnek teşkil etmiyor.

“Basında benim Vettel’e fren testi yaptığımı söylediğim yönünde haberler görüyorum. Bunun açıklamasını yapmalıyım. Kesinlikle böyle bir şey yapmadım. Bunu zaten verilere baktığımızda da rahatlıkla anlayabiliyoruz. 

“Amacım arka grubu birbirine iyice yaklaştırarak Vettel’e bir atak gelmesini sağlamaktı. Bunu önde olsa Sebastian da yapacaktı. Bu yüzden yanlış bir şey yaptığımı düşünmüyorum, Vettel de özrünü diledi, konuştuk ve konu kapandı.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.