Perez: Ocon yarışmanın ne olduğunu iyi anlamalı

Sergio Perez bu sezon takım arkadaşıyla ikinci kez ciddi şekilde karşı karşıya gelmesinin ardından genç pilota tavsiyelerde bulundu.

Perez: Ocon yarışmanın ne olduğunu iyi anlamalı Formula1

Kanada’da ikili yarışı çok yakın bitirirken Perez takım emrine karşılık vermemişti. Bakü’de ise yarışı kazanmak için büyük bir şansı olan Force India pilotları temas ederek önemli puanlardan olmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Perez şöyle konuştu.

“Bakü’de olanlar tamamen kabul edilemezdi. Bu sadece benim açımdan değil, takım açısında da böyleydi. Zaten onlar da bu sonuca vardılar.

“Daha önceki yıllarda da çok önemli kişilerle takım arkadaşı oldum, ama birbirimize asla temas etmemek için uğraşırdık. Önemli olan önce takımdır ve bizim de bu menfaatler doğrultusunda çalışmamız gerekiyor.

“Geriye baktığımda kazadan kaçınmak için neyi farklı yapabilirdim bilmiyorum. İki araçla birden podyuma çıkabilecekken ve hatta yarışı kazanabilecekken bu şansı kaçırdığımız için üzgünüz. Umarım bir daha böyle bir olay yaşamayız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.