Alonso: Kazanamamam her şeyi değiştirdi

Fernando Alonso 2014 yılında Ferrari’den ayrıldıktan sonra hiç yarış kazanamamasının kariyerini çok kötü yönde etkilediğini dile getirdi.

Alonso: Kazanamamam her şeyi değiştirdi Formula1

McLaren-Honda ile önemli bir projeye giren, ama geride kalan 3 sezon çok bir ilerleme kaydedemeyen İspanyol pilot, bu dönmede kaçan fırsatların kendisinin motivasyonunu da düşürdüğünü itiraf etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Son yıllardaki galibiyetsiz geçen yarışlar benim kariyerimi, motivasyonumu ve mutluluğumu kötü yönde etkiledi.

“2013’ten beri yarış kazanamıyorum. Kendimi hala çok iyi hissediyorum ve rekabetçi bir araçla neler yapabileceğimi biliyorum, ama bu kadar uzun süre kazanamamanın verdiği öfkeden de kendimi kurtaramıyorum.

“Yine de Hulkenberg, Ricciardo ve Verstappen gibi çok yetenekli isimlerin bile son birkaç sezonda kazandığı yarış sayılarının düşük olduğunu biliyorum. Bunun sebebi Mercedes’in dominasyonu. Bu sene Ferrari de onlara katıldı ve diğer pilotların çok bir şansı kalmadı.

“Umarım işler düzelir ve tekrar kazanabilirim. Bu duyguyu tekrar yaşamayı çok özledim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.