Hamilton: Bu sezonun en iyi Cuma gününü geçirdik

Lewis Hamilton Avusturya Gp’sinde ilk güne harika bir giriş yaptıklarını ve sezonun en iyi Cuma gününü geride bıraktıklarını söyledi.

Hamilton: Bu sezonun en iyi Cuma gününü geçirdik Formula1

Günü Sebastian Vettel’in 0.19 saniye önünde ilk sırada tamamlayan İngiliz pilot, sıralama turları öncesinde oldukça umutlu.

Antreman turlarının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Çok güzel bir günü geride bıraktık. Genel olarak sorunsuzdu ve attığımız tur derecelerine baktığımızda rekabetçi olduğumuzu görebiliyoruz.

“İkinci antremanlarda küçük bir sorun yaşadık, ama mühendislerimiz çok iyi bir iş yaparak bu sorunu da kısa sürede gidererek beni piste yollamayı başardılar.

“Geçen sene burada yarıştığımız araca kıyasla bu sene daha iyi hissettiğimizi söyleyebilirim. Takımdakiler de oldukça motiveler ve Ferrari ile savaşmak için gayet iyi bir pozisyondayız. Red Bull pilotlarının dereceleri de oldukça rekabetçiydi. Üç takımın galibiyet için yarıştığı bir yarış uzun süredir yok. Böyle olması durumunda seyircilerle birlikte biz de çok mutlu oluruz.

“Umarım sorunsuz haftamız devam eder ve önce sıralama turlarında sonra ise yarışta güzel bir sonuç alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.