Son antremanlarda lider Vettel

Ferrari pilotu Sebastian Vettel, Avusturya’daki son antremanlarda ilk sıranın sahibi olurken onu Mercedes’ten Lewis Hamilton izledi.

Son antremanlarda lider Vettel Formula1

Rakibinin 0.269 saniye önünde yer alan Alman pilot dün ise günü 2.sırada noktalamıştı.

Valtteri Bottas ve Kimi Raikkonen takım arkadaşlarının biraz gerisinde kalırken iki pilot da liderin yaklaşık yarım saniye gerisinde 3 ve 4.olabildiler.

Dün biraz daha ön gruba yakın gözüken Red Bull pilotları son antremanlarda rakiplerinden uzak kalırken Verstappen0.7 saniye geride 5 ve Ricciardo ise 0.8 saniye geride 6.olabildiler.

Haas pilotları bir kez daha orta grubun en hızlı olmayı başarırken, Magnussen dün olduğu gibi bugün de Romain Grosjean’dan daha hızlı bir tur atmayı başardı.

İlk 10 tamamlayan isimler ise Kvyat ve Sainz oldular. Fernando Alonso dün iki antreman seansını da ilk 10’da tamamlamasına rağmen son seansta anca 15.olabildi.

Lewis Hamilton ayrıca seanssın sonlarına doğru bir fren problemi yaşayarak garaja gelmek zorunda kaldı.

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.