Vettel ceza limitine yaklaşmaktan endişe duymuyor

Sebastian Vettel ceza puanının limite ulaşmasının kendisini gururlandırmadığını, ama herhangi bir endişenin de olmadığını söyledi.

Vettel ceza limitine yaklaşmaktan endişe duymuyor Formula1

Son olarak Bakü Gp’sinde Lewis Hamilton ile yaşadığı olayın ardından 3 ceza puanı alan Alman pilot, bir yarış uzaklaştırma almaktan sadece 3 puan uzakta.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Açıkçası her ne kadar bu durum hoşuma gitmese de bir daha bu tarz bir olay yaşayacağımı düşünmüyorum. Bu yüzden endişeli değilim.

“Sanırım bu kulvarda griddeki pilotlar için lider benim, ama sonraki yarışlarda biraz daha dikkatli olacağım ve herhangi bir cezanın geleceğini düşünmüyorum.

“Bundan sonra kendimi bu tarz olayların biraz daha dışında tutup sakin kalmak istiyorum. Normal Pazar günleri geçirdiğim takdirde zaten ceza almamı gerektirecek bir durum oluşmayacaktır.

“Son yarışta olanlar benim için geride kaldı. Hatalıydım ve bununla ilgili Lewis ile görüştüm. Biz bu konuyu unuttuk. Artık tekrarlanmaması için de elimden geleni yapacağım.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.