Hamilton 5 sıra grid cezası aldı

Mercedes pilotu Lewis Hamilton Avusturya Gp’si antremanlarının ardından vites kutsu değiştirdiği için 5 sıra grid cezası aldı.

Hamilton 5 sıra grid cezası aldı Formula1

6 yarış boyunca aynı vites kutusuyla yarışması gereken pilotlar bu süre zarfından bir değişikliğe giderse FİIA tarafından geriye düşme ile cezalandırılıyorlar.

Bakü’deki yarışın ardından Mercedes’in Hamilton’ın vites kutusunu değiştirmesi yönünde bir talepte bulunduğu belirtilirken, İngiliz pilota da 5 sıra grid cezası verildi.

İngiliz pilot antremanların ardından araçtan çok mutlu olduğunu ve bu sezon ilk defa bu kadar harika bir Cuma günü geçirdiğini dile getirmişti.

Cezanın ardından Vettel’in rakibine göre büyük bir avantaja sahip olacağı düşünülürken, Mercedes pilotunun nasıl bir dönüş yapacağı ise büyük bir merak konusu oldu.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.