Bottas: Aracımız gittikçe daha iyi oluyor

Avusturya Gp’sinde pole pozisyonunun sahibi olan Valtteri Bottas, aracın her yarışta daha iyi olduğunu ve kendisini de geliştirdiğini söyledi.

Bottas: Aracımız gittikçe daha iyi oluyor Formula1

Sebastian Vettel’in 0.042 saniye önünde bu sezonki ve kariyerinin ikinci pole pozisyonunu elde eden Fin pilot, er turda daha iyi hissettiğini, ama yarın zor bir yarış olacağını dile getirdi.

Sıralama turlarının ardından açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Aracı sıralama turlarına çok hazır hale getirdik ve bu sayede de güzel bir sonuca imza atabildim.

“Burada yüksek hızlı virajlarda çok iyi olmanız gerekiyor ve ben de araca güvendiğim için sürekli limitleri zorlamaya çalıştım. Artık kendimi daha rahat hissediyorum ve aracın da gelişmesiyle birlikte güzel sonuçlar geliyor.

“Yarın zorlu bir yarış olacak. Ferrariler ve Hamilton beni baskı altına alabilirler. Ben elimden gelenin en iyisini yaparak kazanmak için uğraşacağım.

“Açıkçası yarış için oldukça heyecanlıyım. Kazanmayı çok istiyorum ve iyi de bir şansımız var. neler olacağını göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.