Vettel: Kendi yarışımıza odaklanmalıyız

Sebastian Vettel, Lewis Hamilton yarınki yarışa 8.sıradan başlamasının önemli olmadığını ve kazanmak için kendi yarışlarına bakmaları gerektiğini dile getirdi.

Vettel: Kendi yarışımıza odaklanmalıyız Formula1

Valtteri Bottas’ın 0.042 saniye gerisinde 2.sırada yer alan Alman pilot, şampiyonadaki lideri Hamilton ile arasına çok sayıda araç koymayı başardı.

Sıralama turlarının ardından açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Q3 benim adıma güzeldi. Attığım turdan memnunum.

“Valtteri çok hızlıydı ve ona yetişmek için sanırım biraz daha fazla risk almam gerekiyordu. Pist limitlerini elimden geldiğince zorladım, ama bu yeterli olmadı.

“Araç düne göre daha iyiydi. Yarınki yarışta da rekabetçi olacağımıza eminim. Lewis her ne kadar geride olsa da uzun bir yarış olacak ve çok farklı şeyler görebiliriz.

“Amacımız Lewis’in nerede olduğuna bakmak olmamalı. Burada kazanmak istiyoruz ve bunun için de kendi yarışımıza odaklanmamız gerekecek.

“Umarım sorunsuz bir yarış olur ve kazanabiliriz. Yarın uzun bir gün olacak.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.