Hamilton: Geri dönüş kolay olmayacaktır

Avusturya Gp’si sıralama turlarında 3.olmasına rağmen 5 sıra grid cezasından dolayı 8.sıradan yarışa başlayacak olan Hamilton, tırmanmasını kolay olmayacağını söyledi.

Hamilton: Geri dönüş kolay olmayacaktır Formula1

Vites kutusu değiştirdiği için ceza alan İngiliz pilot, sıralama turlarında da istediği turu atamayınca rakiplerinin çok gerisinde kalmış oldu.

Yarış hakkında açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“2014’te 9.sıradan başlayıp 2.olmuştum, ama o zaman aracımız çok daha iyiydi ve diğerleriyle aradaki fark büyüktü. Yarın bunu yapmam kolay olmayacaktır.

“Yine de elimden gelen her şeyi yaparak güzel bir sonuç almaya çalışacağım. Araç bugün gayet iyiydi, ama Valtteri ve Sebastian’ın turları çok iyi olduğu için biraz geride kaldım. Umarım yarın tempom biraz daha iyi olur.

“Yarışa süper yumuşak lastiklerle başlamanın bize nasıl bir faydası olacağını göreceğiz. Burası çok şeye açık bir pist. Yağmur ve güvenlik aracı ihtimalini de unutmamamız gerekiyor. En azından podyumda olmak istiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.