Alonso: McLaren artık ilk 10 adaylarından

Fernando Alonso McLaren-Honda’nın kendisini geliştirmeye devam ettiğini ve normal şartlar altında Q3’e kalmalarının normal karşılanabileceğini ifade etti.

Alonso: McLaren artık ilk 10 adaylarından Formula1

Avusturya’daki sıralama turlarında 12.sırada yer alan İspanyol pilot, aracın istedikleri seviyeye gelmeye devam ettiğini de ekledi.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Bugün bizim için güzel bir gündü. Aracın performansından ve attığım turlardan memnunum.

“Sanırım bundan daha iyi bir yerde olmamız bugün için biraz zordu, ama ilk günden bu yana burada beklentilerimizden daha iyiydik ve gelişmeye de devam edeceğiz.

“Her yarış farklı parçalar deniyoruz ve bunların işe yarayanlarıyla yola devam ediyoruz. Şu an artık her yarışta Q3’e kalabilecek seviyeye geldiğimize inanıyorum. Normal şartlardaki hedefimiz bu olacak.

“Dayanıklılık konusunda da artık ilerleme kaydettik. Yine de bunu konuşmak için erken. Hala gelişmemiz gereken çok yön var ve çalışmaya ara vermememiz gerekiyor.

“Yarın 12.sıradan başlayacağız ve puan almak için güzel bir şansımız olacaktır. Burası her zaman sürprizlere açık bir pist ve biz de elimize geçen fırsatları değerlendirerek güzel puanlarla Red Bull Ring’den ayrılmak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.