Formula 2: Haftasonunun ilk yarışını Charlec Leclerc kazandı

Monakolu pilot bu sezon dördüncü galibiyetini aldı.

Formula 2: Haftasonunun ilk yarışını Charlec Leclerc kazandı Diğer Seriler

Pit stoplar dahil yarışı baştan sona önde götüren Leclerc, Nicholas Latifi kendisine yaklaşmasına rağmen kazanmayı başardı.

Son iki turda Latifi önce takım arkadaşı Oliver Rowland'ı sonra Leclerc'in takım arkadaşı Antonio Fuoco'yu geçerek ikinci sırada yarışı tamamlayarak podyuma çıktı.

Bu sezon ilk defa ilk çizgiden başlayan Antonio Fuoco ise son turda Latifi'ye geçildi ve üçüncülükle yetindi.

Şampiyona ikincisi Oliver Rowland ise yarış içerisinde sürekli olarak takım arkadaşıyla mücadele etti. Buna rağmen dördüncü sırada yarışı bitirerek podyumu kaçırdı.

Sakin bir hafta sonu geçiren ART Grand Prix takımı pilotları Alexander Albon ve Nobuharu Matsushita ise sırasıyla beşinci ve altıncı sırada finiş gördüler.

Campos Racing pilotu Ralph Boschung ise Bakü'den sonra puan almayı ve yarınki yarışa ilk çizgiden başlama hakkı elde etti.

Artem Markelov yarışı sekizinci sırada bitirerek yarın yarışa pol pozisyonundan başlayacak.

Jordan King ve Sean Gelael ise son iki puanı elde ettiler.

Bartu Hunduroğlu

Bartu Hunduroğlu / Editör

Tüm Yazıları

Bartu Hunduroğlu sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup tüm serileri takip etmektedir. Kendisi Formula dışındaki serilerden sitemize haber girişi yapmaktadır. An itibari ile İstanbul Aydın Üniversitesi İspanyolca Çevirmenlik bölümünde okumaktadır.