Raikkonen: Bottas ile yaşadıklarımız büyütülüyor

Kim Raikkonen, Valtteri Bottas ile son yıllarda yaşadıkları temasların normal olduğunu, ama ikisinin de Fin olduğu için olayların büyüdüğünü ifade etti.

Raikkonen: Bottas ile yaşadıklarımız büyütülüyor Formula1

Son olarak Bakü’de temas yaşayan ikilinin olayı yarış sonrasında da sıkça konuşulmuş ve hep birbirleriyle çarpıştıkları yönünde yorumlar ortaya çıkmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Açıkçası Valtteri ile aynı ülkenin vatandaşı olmamıza rağmen birbirimizi çok iyi tanıdığımız söylenemez. Onunla ilişkim griddeki diğer pilotlardan farklı değil.

“Onun yaşının daha küçük olması ve uzun yıllar birbirimizle yarışmadığımız için böyle olması da normal. Yaşadığımız temasların büyütülmesinin sebebinin de tamamen Finli olmamızdan kaynaklandığını düşünüyorum.

“Evet, son yıllarda birkaç kere karşı karşıya gelip temas ettik ve bunların bazıları benim hatamken bazıları da onundu. Biz bunlara takılmıyorken basında sürekli bizim temaslarımız konuşulması biraz abartı gibi geliyor.

“Formula 1’de temaslar her zaman olacaktır. Bundan çok kaçınmamız mümkün değil. biz yine de elimizden geldiğince sorunsuz yarışlar çıkarmaya çalışıyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.