Ricciardo yarış için heyecanlı

Avusturya Gp’si sıralama turlarında 5.olmasına rağmen Hamilton cezası ile 4.’lüğe yükselen Ricciardo yarış için oldukça heyecanlı olduğunu dile getirdi.

Ricciardo yarış için heyecanlı Formula1

Bu sezonun en iyi grid pozisyonunu tekrarlayan Avustralyalı pilot, beklentileri doğrultusunda bir sonuç aldıklarını ve yarışta daha iyi olmayı beklediklerini ifade etti.

Yarış hakkında açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Beklediğimiz gibi öndeki iki takımın biraz gerisinde kaldık, ama Kimi’yi geçmek için bir şansımız vardı. Yine de aradaki farktan ötürü mutluyuz.

“Sarı bayraklar olmasaydı daha güzel bir tur atabilirdim, ama bu durum bütün pilotlar için geçerli olacaktı. Herkes doğru çizgileri arıyordu ve o sırada çıkan bayrakla tüm turlar silinmiş oldu. 

“Yağmur ihtimalinin de olduğunu biliyoruz. Böyle bir durumda çok heyecanlı bir yarış olacağından eminim. Açıkçası baştan sona sakin geçen bir yarış beklemiyorum.

“Lewis arkadan tırmanmaya çalışacaktır. Bu yüzden ona da dikkat etmemiz gerekiyor. Neler olacağını göreceğiz, umarım elimize geçen şansları güzel kullanırız ve podyuma çıkabiliriz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.