Massa: Lastikleri çalıştırmakta zorlandık

Avusturya Gp’si sıralama turlarına Q1’de veda eden Williams pilotlarından Felipe Massa, lastikleri çalıştıramadıkları için güzel bir tur atamadığını ifade etti.

Massa: Lastikleri çalıştırmakta zorlandık Formula1

Cuma günkü antremanlardan bu yana sıfır set lastiklerde sorun yaşadıklarını dile getiren Brezilyalı pilot, yarınki yarış öncesinde bazı şeyleri çözmeleri gerektiğini de ekledi.

Sıralama turlarının ardından açıklamalarda bulunan Massa şöyle konuştu.

“İlk antremanlardan bu yana lastikleri istediğimiz gibi çalıştırmakta büyük sorunlar yaşadık. Bunun sonuncunda da rakiplerimizin çok gerisinde kaldık.

“Açıkçası hiç olmamamız gereken bir yerde olduğumuz için hayal kırıklığı yaşıyoruz. Lastikler dışında araç genel olarak iyiydi, ama burada tur çok kısa ve lastikleri istediğiniz ısıya getiremezseniz bu da size pahalıya patlıyor.

“Kullanılmış lastiklerle attığımız turlarda daha iyiydik. Yarışta bu yüzden nasıl bir strateji uygulayacağımızdan emin değilim. Umarım puan almak için elimize bir şansı geçer ve biz de bunu kullanabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.