Verstappen: Yarışta her şey mümkün

Max Verstappen, Avusturya Gp’sinin her zaman sürprizlere açık olduğunu ve bu yüzden yarışta elinden geleni yapacağını dile getirdi.

Verstappen: Yarışta her şey mümkün Formula1

Sıralama turlarında en hızlı 6.derecenin sahibi olan Hollandalı pilot, Lewis Hamilton’ın 5 sıra grid cezası ile birlikte yarışa 5.sıradan başlayacak.

Güzel bir startla yarıştaki şansını arttırmak istediğini dile getiren Verstappen şöyle konuştu.

“Hız olarak Ferrari ve Mercedes ile aynı seviyede olmadığımızı biliyoruz, ama burada her an her şey olabilir ve bu yüzden elimize geçebilecek fırsatlara hazırlıklı olmalıyız.

“Araçtaki denge tam olarak istediğim gibi değildi, yine de şikayet edecek kadar kötü bir durum yoktu. Özellikle 3.virajda farklı çizgiler denemek istedim, ama her seferinde aracın arkasını toparlamakta zorlandım.

“Son turumda Grosjean’ın durmasından dolayı DRS kullanamadım ve bu da bana yaklaşık 0.25 saniye kaybettirdi. Her şeye rağmen yarış için umutluyum. Buraya gelenlere güzel bir şov sergilemek istiyorum. Umarım güzel puanlar alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.