Bottas: Tekrar kazanmak harika

Avusturya Gp’sinde çok iyi bir iş yaparak kariyerinin ikinci zaferini elde eden Valtteri Bottas, tekrar zafer elde etmenin harika olduğunu dile getirdi.

Bottas: Tekrar kazanmak harika Formula1

Startla birlikte aradaki farkı arttıran Fin pilot, son turlarda lastiklerinin bitmesiyle birlikte Vettel’in baskısını hissetse de hata yapmadan götürdüğü yarışı Ferrari pilotunun önünde kazanmayı başarmıştı.

 Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Çok mutluyum. Kariyerimdeki ikinci galibiyeti elde etmek harikaydı. Buraya gelip beni destekleyen tüm seyircilere teşekkür ederim.

“Araç ilk günden bu yana harikaydı ve burada Ferrari ile yakın olacağımızı biliyorduk. Sonunda takımdakilerin de büyük çabasıyla birlikte onların önünde kazandığımız için oldukça iyi hissediyoruz.

“Henüz sezonun yarısına bile gelmedik ve bu yüzden şampiyonluk konusunda da kendimi motive etmeye devam ediyorum. Takımdakiler de bu konuda bana güveniyorlar ve bu galibiyetle birlikte aradaki farkı biraz daha kapatmayı başardım.

“Şimdi önümüzde Silverstone var. Umarım aynı hızımız orada da devam eder ve kazanabiliriz. Ferrari yine çok yakın olacaktır, ama şimdi bunu düşünmek istemiyoruz. Biraz kutlama yapmalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.