Vettel: 1 tura daha ihtiyacım vardı

Sebastian Vettel, son turlarda iyice yaklaştığı Valtteri Bottas’ı geçmek için bir tura daha ihtiyacı olduğunu, ama yine de sonuçtan memnun olduğunu dile getirdi.

Vettel: 1 tura daha ihtiyacım vardı Formula1

2.sıradan yarışa başlayan ve bütün yarış Fin pilotu kovalayan Vettel, son turlarda rakibinin lastiklerinin iyice bitmesiyle birlikte DRS açabilecek mesafeyi yakalasa da gerçekçi bir atak yapacak kadar yaklaşamamıştı.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Çok yakın bir yarıştı. Belki bir tur daha olsaydı atak yapma şansım olabilirdi.

“Yarışın özellikle ikinci yarısı benim için çok daha eğlenceliydi. Pitin ardından arayı kapatmaya başladık ve son turlarda Valtteri’nin lastiklerinin iyice bitmesiyle birlikte kazanmak için bir fırsat gördüm.

“Yine de aracın performansından memnunum. Birkaç tur daha olsa belki kazanabilirdim, ama bunu düşünmenin bir yararı olmayacak. Buradan aradaki farkı biraz daha açarak ayrılacağım. Bu yüzden mutlu olduğumu söylemeliyim.

“Son turlarda her şeyin Rusya Gp’si gibi olacağını düşündüm. Yeterince yakın olamadım ve atak yapamadım. Şimdi önümüzde yine zorlu bir yarış olacak. Silverstone’da yarışmak çok eğlenceli ve umarım orada tekrar kazanabilirim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.