Alonso: Hayal kırıklığı yaşıyoruz

Fernando Alonso puan alabilecekleri bir yarışta Kvyat’ın kendisine çarpması sonucunda yarış dışı kalmasının üzücü olduğunu dile getirdi.

Alonso: Hayal kırıklığı yaşıyoruz Formula1

Yarışa 12.sıradan başlayan İspanyol pilot, startta yavaş kalan Carlos Sainz ve Max Verstappen’i geçerek ilk 10’a girse de frenlemede yavaşlayamayan Daniil Kvyat’ın kendisine arkadan çarpması sonucunda Verstappen’e temas edip yarıştan çekilmek zorunda kalmıştı.

Hayal kırıklığı yaşadığını söyleyen Alonso şöyle konuştu.

“Açıkçası güzel bir starttın ardından böyle bir olay yaşadığımız için çok üzgünüm. Önde birkaç pilot startta sorun yaşamıştı ve onları geçmiştim, sonrasında arkadan bir darbe aldım ve yarış o andan bitti.

“Araçta çok büyük ir hasar oluştuğu için çekilmenin en doğru karar olduğuna karar verdik. Burası her ne kadar tam istediğimiz karakteristikte bir pist olmasa da puan almak için iyi bir şansa sahip olduğumuzu düşünüyordum, ama olmadı.

“Özellikle son yarışlarda bu tür kargaşalardan karlı çıkıp üstlere tırmanmayı baarmıştık. Bu sefer olmadı ve bu yüzden kötü hissediyorum. Maalesef artık bununla ilgili yapabileceğimiz bir şey yok.

“Silverstone’da biraz daha iyi olmayı bekliyoruz. Şimdi en iyi şkeilde oraya hazırlanarak güzel bir sonuç almaya çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.