Hamilton: Elimden gelen her şeyi yaptım

Lewis Hamilton 8.sıradan başladığı Avusturya Gp’sinde elinden geleni yaptığını, ama bunun podyuma çıkmaya yetmediğini söyledi.

Hamilton: Elimden gelen her şeyi yaptım Formula1

Lastikleri kontrol etmekte bütün yarış boyunca zorlanan İngiliz pilot, rakiplerinden daha sert hamurla yarışa başlamasına rağmen ilk pite giren isim olmuştu.

Ultra yumuşak lastiklerle güzel bir tempo yakalayan Hamilton, son turlarda Ricciardo’ya atak yapma şansını da yakalamasına rağmen rakibini geçmeyi başaramamıştı.

Yarışın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Birkaç tur daha olsa Ricciardo’yu geçebilir miydim, bilmiyorum.

“Elimden gelen her şeyi yaptım. Son turda bir fırsat gördüm ve atak yaptım, ama Daniel içerde iyi durdu ve sonrasında da tekrar yaklaşma fırsatım olmadı.

“Şimdi birkaç gün sonra kendi seyircilerimin önüne çıkacağım. Umarım Silverstone’da sorunsuz bir hafta sonu geçiririz ve ülkemdeki yarışı kazanabilirim.

“Burada her şeye rağmen 4 sıra yükseldiğim için mutluyum. Bugün çok iyi bir iş yapan Valtteri’yi tebrik ederim. Bütün hafta sonu boyunca hızlıydı ve hak ettiği bir galibiyet elde etti.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.