Ricciardo: Bottas startta şanslıydı

Red Bull pilotu Daniel Ricciardo Avusturya Gp'sine Bottas'ın kusursuz startının biraz şansla meydana geldiğini söyledi.

Ricciardo: Bottas startta şanslıydı Formula1

Işıklara 0.201 saniyede tepki veren Fin pilot diğerlerine göre çok daha iyi bir çıkış yapmış ve ilk viraja çok rahat gelmişti.

Olayın ardından Sebastian Vettel de Mercedes pilotunun erken kalktığını düşündüğünü söylemiş ve incelenmesini istemişti. 

Konuyla ilgili konuşan Ricciardo şu açıklamalarda bulundu.

"Işıklar normalden biraz daha uzun süre yandı ve Valtteri o anda çok iyi bir çıkış yaptı. Yine ben bunun bilinçli olduğunu düşünmüyorum. Şans da onun yanındaydı.

"Tam gaza bastığı anda ışıklar söndü ve olaydan ceza almadan kurtulmayı başardı. Ben de bir kere F3'te bunu denemiştim. Bir dahaki sefere aynı şekilde start alamayacağından eminim.

"Yarış bizim için de çok iyi başladı. Startta Kimi'yi geçmek çok kritikti ve sonrasında pozisyonumu iyi savundum. Son turlarda Lewis'in büyük baskısı vardı,  ama podyuma çıktığım için çok mutluyum.

"Silverstone'da tekrar podyumu kovalamaya çalışacağım. Son yarışlarda güzel bir hızımız var ve bunu bir sonraki yarışta da güzel puanlara çevirmeliyiz.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.