Verstappen: Silverstone'da daha iyi olmayı umuyorum

Max Verstappen son yarışlardaki şanssızlıkların ardından Silverstone'da yarışı güzel bir yerde bitirmek istediğini dile getirdi.

Verstappen: Silverstone'da daha iyi olmayı umuyorum Formula1

Avusturya'da Kvyat'ın başlattığı olayların sonucunda yarış dışı kalan Hollandalı pilot bir sonraki yarışta daha şanslı olmayı beklediğini dile getirdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu. 

"Formasyon turunda araçta bir şeylerin yanlış gittiğini anladım ve zaten kalkıştı da çok yavaş kaldım. 

"Gerilere düştükten sonra sakin şekilde ilk virajı dönmeye çalışıyordum. Sonrasında Daniil'in Fernando'ya çarpması sonucu ben de olayların içinde kaldım ve yarışa erken veda ettim. 

"Takımda herkes çok sıkı çalışıyor ve onlar için de üzücü bir durum. Herkes oldukça motive ve yaşanan olaylardan dolayı kimseyi suçlamak istemiyorum. 

"Önümüzde hala çok sayıda yarış var ve en azından Daniel’in gösterdiği performans bizı oldukça motive ediyor. Silverstone ile birlikte bu şanssızlığı yıkmak istiyorum.

"En çok da benim için gelen Hollandalı seyircilere üzüldüm. Onlara güzel bir şov sunmak istiyordum, ama olmadı."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.