Hamilton: Bottas da şampiyonluk favorilerinden

Lewis Hamilton Avusturya’da kazanan ve sezonun ikinci galibiyetini alan Bottas’ın da bu sezonki şampiyonluk favorilerinden biri olduğunu söyledi.

Hamilton: Bottas da şampiyonluk favorilerinden Formula1

Sezon başlangıcında Vettel ile birlikte ön tarafta biraz farkı açan ikili son yarışlarda sorun yaşayınca, istikrarlı sonuçlar alan Fin pilot aradaki farkı da kapatmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Valtteri çok iyi bir iş yapıyor ve kesinlikle bu sezonki şampiyonluk favorilerinden biri.

“Benim sadece 15 puan arkamda ki bu benim liderle aramdaki farktan daha düşük.(20) Son yarışa kadar şampiyonluk savaşında olacağını düşünüyorum. İlk geldiği günden bu yana harika bir iş yapıyor.

“Onunla çok iyi anlaşıyoruz ve her yarışta birbirimizi zorlayarak gelişmemize katkıda bulunuyoruz.

“Şimdi sırada benim evim olan Britanya Gp’si var. Orada sorunsuz bir hafta sonu geçirerek taraftarlarıma güzel bir galibiyet armağan etmek istiyorum. Umarım her şey istediğimiz gibi gider ve takım halinde güçlü bir sonuç alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.