Trial mücadelesi Düzce’de devam ediyor

2017 Türkiye Trial Şampiyonası 3. yarışı 15-16 Temmuz 2017 tarihlerinde Kaynaşlı motorsporları kompleksinde koşulacak.

Trial mücadelesi Düzce’de devam ediyor Diğer Seriler

Kısa adı DOSOD olan Düzce Offroad ve Otomobil Sporları Derneği tarafından organize edilen 2017 Türkiye Trial Şampiyonası 3. yarışı 15-16 Temmuz 2017 tarihlerinde Kaynaşlı motorsporları kompleksinde koşulacak.

DOSOD Başkanı İsmail Aydın; organizasyon öncesinde yaptığı açıklamada, 15 Temmuz'da yaşanan hain kalkışmanın unutulmaması için  bu yıl yapılacak yarışa 15 Temmuz ile ilgili isimleri verdiklerini söyledi.

Aydın; “Geçtiğimiz sezon bu tarihlerde yarışımız olacaktı ancak, istemediğimiz olaylar neticesinde o hain kalkışma nedeniyle yapılamamıştı. 

Bu sene yine aynı tarihte demokrasiye destek olmak amacıyla Fethi Sekin ve Ömer Halis Demir isimli etaplarımızla organizasyonumuzu gerçekleştiriyoruz.

Tüm offroad sevenleri ve Düzcelileri yarışımıza Kaynaşlı'ya davet ediyoruz” dedi.

Yarışma Direktörü Gürbüz Özkurt da “Türkiye Trial Şampiyonası 3. ayak yarışının startını 15 Temmuz Cumartesi günü saat 12.00’de vereceğiz. Trial formatı gereği ekiplere 2 araç birden start vereceğiz.

Ekipler de 4 sporcu ve 2 araç olarak zorlu engellerde birbirlerine yardım ederek finiş görmeye çalışacaklar.

Her iki gün de etaplarımız 750 metre uzunluğunda ve 10 kapıdan oluşmakta ve ekiplerin 30 dakikalık süre içerisinde finiş noktasına ulaşması gerekiyor.

Hafta sonu yarışı izlemeye gelecek olan seyircilerimizi büyük çekişme ve adrenalin bekliyor” dedi.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.