Sainz: Haas’ın daha iyi olması gerekirdi

Carlos Sainz Ferrari’nin B takımı olarak gördüğü Haas’ın istikrarsız formunun kendisini şaşırttığını söyledi.

Sainz: Haas’ın daha iyi olması gerekirdi Formula1

İkinci sezonunda olan takım, geçen seneye göre biraz daha iyi bir görüntü sergilese de orta sıralardaki büyük mücadeleyle birlikte çok başarılı sonuçlar alamamıştı.

Son olarak Avusturya Gp’sinde Grosjean ile 6.olan Haas’ın genel olarak istikrarsız olduğunu belirten Sainz şu açıklamalarda bulundu.

“Haas sonuçta Ferrari’nin B takımı ve onlardan daha iyi olmalarını beklerdim.

“Motor ve araçtaki bazı parçalar tamamen Ferrari ile aynı. Bu yüzden bu kadar gerilerde kalmaları biraz şaşırtıcı. Son Avusturya Gp’sinde çok iyilerdi, ama istikrarsız oldukları için güzel puanlar alamadılar.

“Yaşanan fren sorunları ve yanlış ayalardan dolayı da bazı yarışlarda önemli fırsatları kaçırdılar. Yine onlar hala çok yeni bir takım ve öğrenmeye devam ediyorlar. Güzel bir paketleri var ve bunu ortaya çıkardıkları anda daha tehlikeli bir rakip haline gelebilirler.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.