Horner: Verstappen 2019’a kadar takımda kalacak

Adı son zamanlarda Ferrari ile sıkça anılan Max Verstappen için Christian Horner’dan yapılan açıklamada pilotun takımda kalacağı söylendi.

Horner: Verstappen 2019’a kadar takımda kalacak Formula1

Hollandalı pilotun takımla sözleşmesi olduğunu hatırlatan Horner, diğer pilotlarında olduğu gibi Verstappen’in de kontratı bitmeden takımdan ayrılmasına izin vermeyeceklerini ifade etti.

Konuyla ilgili konuşan Horner şu açıklamalarda bulundu.

“Max 2019’a kadar takımın sözleşmeli pilotu ve başka bir takıma gitmesi söz konusu olmayacaktır. 2019’dan sonra kendisi de isterse pilot pazarına çıkabilir.

“Son günlerde Ferrari ile ilgili çıkan haberleri görüyorum, ama bunlar kesinlikle yalan haberden ibaret. Max bizimle olmaktan mutlu ve en azından 2019’a kadar da takımda kalmaya deva edecek.

“Son yarışlarda oldukça şanssız ve onun biraz sinirli olmasını anlayabiliyor. Sürekli elinde olmayan nedenlerden dolayı yarış dışı kaldığı için hayal kırıklığı yaşıyor.

“Umarım Silverstone’da sorunsuz bir hafta sonu geçiririz ve işler tekrar normale dönebilir.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.