Verstappen: 2017 için umutlarımız tükendi

Max Versatppen Red Bull’un artık 2017’de şampiyonluk için savaşmasının mümkün olmadığını ve kişisel olarak güzel yarışlar çıkarmak istediğini dile getirdi.

Verstappen: 2017 için umutlarımız tükendi Formula1

Son 7 yarışın 5’inde damalı bayrağı göremeyen Hollandalı pilot, hayal kırıklığı yaşadığını itiraf etmiş ve artık şanssızlıklarından kurtulası gerektiğini söylemişti.

Şampiyonlukla ilgili açıklamalarda buluna Verstappen şöyle konuştu.

“Bu sezon daha fazla şampiyonluk hakkında düşünmek istemiyorum. Amacım bireysel olarak güzel yarışlar çıkararak iyi sonuçlar almak olacak.

“Ferrari ve Mercedes arayı çok açtılar ve hala onlara yaklaşamıyoruz. Bu yüzden şampiyonluk hakkında düşünerek daha fazla kendimizi yıpratmamalıyız. 

“Sezonun ikinci yarısında daha rekabetçi olacağımıza inanıyorum. Yavaş yavaş aradaki farkı kapatıyoruz, ama dayanıklılık sorunları da bizi çok gerilerde bıraktı.

“Silverstone’da artık güzel bir yarış geçirmek istiyorum. Orada sürmekten hep keyif almışımdır ve elimden geleni yaparak iyi bir sonuç almaya çalışacağım. Umarım bir sorunla karşılaşmayız.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.