Ocon: Force India’nın bu kadar güçlü olmasını beklemiyordum

Esteban Ocon, Force India’nın sezon öncesinde bu kadar rekabetçi olacağını beklemediğini ve durumun kendisi için de bir sürpriz olduğunu dile getirdi.

Ocon: Force India’nın bu kadar güçlü olmasını beklemiyordum Formula1

Geride kalan 9 yarışta topladığı puanlarla takımlar şampiyonasını 4.sırada götüren Silverstone merkezli takım, en yakın takipçisi Williams’ın iki katından daha fazla puan toplamayı başardı.

Sezon başından bu yana Ocon ve Perez ile istikrarlı şekilde puanlar alan takımda Fransız pilot şu açıklamalarda bulundu.

“Takım gerçekten çok iyi bir iş yapıyor. Denediğimiz parçalardan çok iyi sonuçlar aldık ve bu sayede de şuan orta sıralardaki en iyi takım olduğumuzu düşünüyorum. 

“Sezon başında diğerlerinin biraz gerisinde gözüküyorduk, ama sonrasında sıkı çalışmayla birlikte harika bir atak yaptık ve 4.’lük için de en büyük favoriyiz.

“Bu sezonki en iyi yarışımın da Barcelona olduğunu düşünüyorum. Orada kariyerimin en iyi derecesine imza attım ve takımdaki herkes çok mutluydu. O yarışı hiç unutmayacağım.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.