Alonso Britanya Gp’si için grid cezası aldı

Fernando Alonso, Honda’nın güncelleştirilmiş motoruyla yarışacağı Britanya Gp’si öncesinde parça değişiminde dolayı 5 sıra grid cezası aldı.

Alonso Britanya Gp’si için grid cezası aldı Formula1

İspanyol pilot ve takım arkadaşı Vandoorne bu sezon sıkça grid cezası alırken bunlara bir yenisi de hafta sonunda yarışılacak olan Silverstone’da eklenmiş olacak.

Honda’nın 3.kez revize edilen motoruyla piste çıkacak olan McLaren-Honda pilotlarından Alonso, şu an için sadece 5 sıra grid cezasıyla yüzleşecek.

Honda’nın sözcüsü ise yaptığı açıklamada alınan cezasının bir başlangıç olabileceğini ve antremanların ardından tekrar değişim olmasın halinde cezanın artabileceğini dile getirdi.

Stoffel Vandoorne da Avusturya’da kullandığı motor ile yarışmaya devam edecek. İkilinin yeni motorla nasıl bir performans sergileyeceği ise merak konusu oldu.

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.