Raikkonen: Geleceğim Ferrari’ye bağlı

Kimi Raikkonen,2018’deki geleceğinin Ferrari’nin alacağı karara bağlı olduğunu söyledi.

Raikkonen: Geleceğim Ferrari’ye bağlı Formula1

Ferrari ile iki farklı zamanda yarışan ve toplamda 7.sezonunda olan Fin pilot, ilk geldiği 2007 sezonunda şampiyon olarak kariyerinin en büyük başarısını yaşamıştı. 

Bu sezon gösterdiği performansla takım arkadaşı Vettel’in de oldukça gerisinde kalan Raikkonen, son olarak Marchionne tarafından da ‘tembel’ olarak nitelendirilmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Geleceğimle ilgili son kararı Ferrari verecek. Eğer kalmamı isterlerse kalırım, git derlerse de kendime başka seçenekler bakarım.

“Geçen sene olduğu gibi bu sezonda da henüz takımla bir görüşmem olmadı. Onlar durumu değerlendirip bir karar vereceklerdir. Ben de buna uyacağım.

“Alınan sonuçlardan ben de çok mutlu değilim. Bu sadece benim performansımdan da kaynaklanmıyor. Daha çok sorun yaşayan taraf bendim ve bu da sonuçlara yansıdı. Maalesef artık bunlarla ilgili yapabileceğimiz bir şey yok.

“Benim amacım her zaman elimden gelenin en iyisini yaparak güzel sonuçlar almak olacaktır. Hiçbir zaman pes etmedim ve etmeyeceğim.”

Kimi Raikkonen pilotlar şampiyonasında takım arkadaşı Vettel’in 88 puan gerisinde 5.sırada bulunuyor.

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.