Vettel: Kalkan başımı döndürdü

Bu sezon kalkan sistemini ilk kez Silverstone’daki ilk antremanlarda test eden Sebastian Vettel, attığı turlar sırasında biraz başının döndüğünü dile getirdi.

Vettel: Kalkan başımı döndürdü Formula1

Yeni sistemden tam anlamıyla memnun olmadığını dile getiren Alman pilot, mevcut tasarımın geliştirilebileceğini ve daha iyi bir hal alabileceğini de ekledi.

Attığı turla ilgili konuşan Vettel şu açıklamalarda bulundu.

“Bu sabah kalkanı denedi ve biraz başımı döndürdü.

“Uzağı görmede de biraz sorun yaşadığımı söylemeliyim. Birkaç tura atmayı planlıyorduk, ama sistemi pek beğenmediğim için takımdan çıkarmalarını istedim. Şu an hazır olduğunu düşünmüyorum.

“Araca binme ve araçtan inme de biraz sorun yaşadım. Bu konularda da bir şeyler yapılması gerekiyor. Belki zamanla kullana kullana buna alışabiliriz.

“Bugün çok istediğimiz gibi turlar atamadık. Yeni motorun performansımıza destek olmasın bekliyoruz. Yarın her şeyi daha net göreceğiz. Burada sürmesi her zaman keyifli ve güzel bir sonuç almak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.