Sainz: Silverstone’daki şartlar çok zorlu

Silverstone’da antremanların ilk gününü 11.sırada tamamlayan Carlos Sainz, özellikle şartların kendisini çok zorladığını söyledi.

Sainz: Silverstone’daki şartlar çok zorlu Formula1

Becketts’de bir de spin atan İspanyol pilot, lastikleri ısıtmanın çok önemli olduğunu, ama düşük hava sıcaklığından bunu yapmanın kolay olmadığını dile getirdi.

Antremanların ardından açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Silverstone’da her zaman işler karışabiliyor, bunu dünkü antreman turlarında da gördük.

“İlk antreman seansında aracın ayarları konusunda bazı çalışmalar yaptık ve 2.antremanlarda araç çok daha iyi durumdaydı.

“Yine de orta sıralardaki rakiplerimize göre kendimizi biraz daha geliştirmeliyiz. Zaman turumda değişen rüzgara yakalandım ve süper yumuşak lastiklerle çok iyi bir tur atamadım. Burada güzel bir tur için her şeyi göz önüne almak gerekiyor.

“Öğleden sonra güzel dereceler yapmama rağmen ilk 10’a girebilecek kadar hızlı değildim. Henüz araç istediğimiz noktada değil ve bugünkü son antremanlarda bu seviyeye gelmeye çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.