Verstappen sorunsuz günün ardından mutlu

Red Bull pilotu Max Verstappen, Silverstone’da sorunsuz tamamladığı ilk günün ardından mutlu olduğunu ve aracın iyi hissettirdiğini söyledi.

Verstappen sorunsuz günün ardından mutlu Formula1

Geride kalan 7 yarışın 5’inde yarış dışı kalarak çok önemli puanlar kaybeden Hollandalı isim, pilotlar şampiyonasında Sergio Perez’in de gerisine düşmüş oldu.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Aracı sürmesi oldukça eğlenceliydi. Şartlar tam istediğimiz gibi değildi, ama bu durum herkes için aynıydı.

“Bu sezon araçların daha hızlı olmasından dolayı özellikle yüksek hızla geçilen virajlarda sürüş yapması çok keyifliydi.

“İki antreman seansında da hiç sorun yaşamadım ve bu beni daha da motive etti. Umarım bugün ve yarın da aynı şekilde devam eder ve artık güzel bir sonuç alabilirim.

“Sabah seansından sonra aracın dengesi birden kötüye gitti ve öğleden sonra derecemi çok geliştiremedim. Son antremanların öncesinde bu durumu da kontrol etmeliyiz.

“Yarış tempomuz oldukça iyiydi, umarım sorunsuz şekilde hafta sonuna devam edebilir ve takım için başarılı bir yarışı geride bırakabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.