Massa: Normal bir Cuma günüydü

Felipe Massa Silverstone’da sorunsuz geçirdiği günü normal olarak nitelendirirken, aracın durumunun kendisini memnun ettiğini de dile getirdi.

Massa: Normal bir Cuma günüydü Formula1

Cuma gününü Hulkenberg’in arkasında 8.sırada tamamlayan Brezilyalı pilot, sıralama turlarında daha iyi olabileceklerine inandığını ve her şeyini piste dökeceğini söyledi.

Antremanların ardından açıklamalarda bulunan Massa şöyle konuştu.

“Sorunsuz geçen normal Cuma günlerinden birini geride bıraktık.

“Araçta her şey sorunsuz çalıştı ve özellikle dengeden çok memnunum. Lastikleri çalıştırmanın burada ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Düşük sıcaklıklarda bu daha kritik oluyor.

“Orta sıralarda oldukça rekabetçi olduğumuzu düşünüyorum. Sıralama turlarında birkaç değişiklikle daha iyi bir iş yapabiliriz. Elimizden geleni yaparak güzel bir sonuç almaya çalışacağız.

“Burada yarışmak her zaman ok keyifli oluyor. Hava koşularının nasıl olacağını tam olarak bilmemek de işleri karmaşık hale getirecektir, ama Silverstone’u özel yapan da bu.”

Brezilyalı pilot Silverstone’daki son antremanları ise 9.sırada tamamladı.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.